Tuesday, June 10, 2014

Román és magyar karöltve szurkolt

A győzelem szélén állt szombaton a konstancai születésű Simona Halep. A wimbledoni nyílt teniszbajnokságon nem csak hazáját, hanem álmait is képviselő hivatásos teniszezőnő 4–6, 7–6(5), 4–6-os eredménnyel szinte világelső lett. A Phillipe Chatrier centerpálya csordultig volt adrenalinnal és izgalommal. Persze az sem elhanyagolható tény, hogy ellenfele a már szinte matuzsálemnek számító híresség, Maria Sharapova volt. A három óra és két perces játékidő idén nem volt elég a győzelemhez, de majd talán jövőre… Egyelőre megkell elégednünk a WTA hierarchia harmadik dobogójával, és azzal, hogy 34 év után Simona volt az, aki Romániából kijutott a francia Grand Slam turné döntőjébe.
            Itthon, a nemzetiségi különbségekről teljesen megfeledkezve, mindenki együtt szurkolt a már hősnek számító sportolónak. Már csak emiatt is megérte az egész. A közösségi oldalak romániai magyar felhasználóinak falain ilyen bejegyzéseket láthattunk: „Büszkék vagyunk rád Simona Halep! Mert a miénk is vagy.”

Köszönjük a kiváló mérkőzést a helyi Maria Sharapovánknak. A mi szemünkben úgyis ő győzött.